İade Politikanız Nedir?

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerin yasal iade süresi 14 iş günüdür. Kullanılmamış, eksiksiz teslim edilen, paketi zarar görmemiş, etiketi barkodu üzerinde olarak; faturası ile bize gönderdiğiniz tüm ürünlerde para iadesi yapılmaktadır. 

Mng Kargo firmaları dışında farklı kargo firmaları ile alıcı ödemeli gönderilen veya kargo poşetine konulmadan ürün çantası bantlanarak gönderilen ürünler iade teslim alınmamaktadır.

İndirimden aldığım üründe iade ve değişim yapabilir miyim ?

Özel indirim ve kampanyalardan verilen siparişlerde sadece beden değişimi ve iade yapabilirsiniz. Farklı bir ürünle değişim yapılmamaktadır.

Limitli kampanyalarda, tüm ürünler iade edildiğinde para iadesi yapılır. Kampanyayı bozacak şekilde ürünlerden bir kısmı iade edildiğinde, sizde kalan ürün kampanyasız fiyatından (indirimsiz fiyatı) hesaplanacaktır.
Örneğin, 1000 TL üzeri 100 TL indirim kampanyasına katılmak için 2 ürün alıp 1000 TL'yi geçerek indirimli satın aldınız. Ama 2.ürünü iade etmek istediniz. İndirim hakkınız iptal olacak, 1.ürün indirimsiz fiyatından sizde kalacaktır. İade ettiğiniz ürün, bu şekilde hesaplanarak para iadesi yapılacaktır.

Nasıl iade edeceğim ?


Paket içerisinde bulunan "İade ve Değişim Formu"nu doldurup, faturası ile birlikte, ürüne zarar gelmeden paketleyerek size en yakın Mng Kargo şubesine gidebilirsiniz. Ücretsiz olarak, Mayovera Moda Tasarım A.Ş. demeniz ve 807364908 müşteri numarasını vermeniz yeterlidir. Kargo takip numarasını mutlaka almanız tavsiye edilir, olabilecek aksiliklerde kontrolü sağlayabilmek için önemlidir.

İade ve değişim durumunda kargo ücreti bize mi ait?

Mng kargo şubelerinden gönderdiğiniz kargolar ÜCRETSİZdir. 807364908 müşteri numarası ile MAYOVERA MODA TASARIM olarak belirtmeniz yeterlidir. Farklı kargolarla ücretli olarak bize gönderilen iade ve değişimlerin kargosu kabul edilmez, teslim alınmaz. 

2. veya 3. kez beden değişimlerinde kargo ücreti SİZE AİTTİR. Kargo ücretini kapıda nakit veya havale olarak yapabilirsiniz.


Ürünü kullandım ama hiç memnun kalmadım, iade edip paramı almak istiyorum?

Kullanılmış tekstil ürünlerinde iade etme şartları çok nettir;

Teknik ve üretim hatası olan ürünler, tarafımıza ulaştıktan sonra incelemesi yapılmakta, mümkün olan en hızlı şekilde iade işlemi tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. 

Fakat üretim hatası yoksa sadece 3-5 gün giydim, yakışmadı, sevmedim, eşim beğenmedi, memnun kalmadım, tahmin ettiğim gibi değilmiş vb. gerekçelerle iade kabul edilmez. Dünyanın hiçbir yerinde tekstil ürünlerinin kullanıldıktan sonra iadesi alınmaz. 

Ürünlerimizi "kullanım talimatlarına" uygun olarak kullanmanızı önemle rica ederiz. Kullanım talimatları paket içerisinde, ürünlerle birlikte size ulaştırılmaktadır.

Ayrıca şahsınıza özel hassasiyetlerinizi gözönüne alarak sipariş vermeniz, ürünlerimizi gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlar. Açık renkler, etek boyu kısalığı, dar kalıplar gibi detayları lütfen değerlendirip sipariş veriniz. Bu gibi önceden değerlendirilmemiş konularla ilgili, kullanılmış ürünleri iade etme isteğiniz kabul edilmez.

Mayolar zor şartlarda kullanılmak için üretilmiştir. Güneş altında, tuzlu ve klorlu sularda, kumsal ve kayalık alanlarda, kaydırak ve şezlonglar üzerinde gibi. Fakat bu şartların kumaş üzerinde oluşturacağı sürtünme, yırtılma, delinme, erime vb şikayetler üretici kullanım hatası olarak kabul görür, iade ve değişim isteği kabul edilmez.

Yapılan iadeyi kredi kartımda göremiyorum, ne yapmalıyım?

İade sürecinizde tarafınıza gönderdiğimiz email'de yer alan referans numarası ile birlikte bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Her bankanın, hesaba artı bakiye olarak geçiş süreci farklıdır. En geç 7 iş günü içerisinde hesabınızda göreceksiniz.

İade süreci ile ilgili farklı bir sorun yaşıyorsanız; bilgi@mayovera.com adresine mail atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapıda nakit ödediğim ürünün para iadesi nasıl olacak ?

Kapıda nakit ödemelerin para iadesi, banka hesabınıza havale / eft olarak yapılır. Paketin içerisindeki 'İade ve Değişim Formu' ndaki banka bilgilerinizin eksiksiz doğru yazılması çok önemlidir. 

Sizden aldığım ürünü mağazadan değiştirebilir miyim?


Web sitesinden alınan ürünlerin iade ve değişimini yine bize göndererek yapabilirsiniz. Bayilerimiz bizden alınan
ürünlerin değişimini ya da iadesini yapamaz. Bayilerden aldığınız ürünlerin değişim ve iadesini de, yine satın aldığınız mağazadan yapmanız gerekmektedir. 

Nasıl değişim yapacağım?

Paketinizin içerisindeki "İade ve Değişim Formu"ndaki "Değişim Yapmak İstiyorum" bölümünü işaretleyerek ve tüm bilgileri aksiksiz doldurarak, ücretsiz olarak bize gönderebilirsiniz. İstediğiniz model ve beden stoklarımızda mevcut ise değişiminiz gerçekleştirilerek adresinize ücretsiz telimatı yapılır.